Doprava do Č.K.

Auto

POZOR!!! Od 2.1. 2024 do 5.5. 2024 probíhá v centru města rekonstrukce Lazebníckého mostu a přjezdová cesta je uzavřená.  Doporučujeme nejbližší parkoviště P1 (Jelenka) pod zámkem.

Přijedete k nám automobilem? Parkování v centru je trochu komplikované. Můžete zanechat Váš vůz na centrálních parkovištích, které se nachází cca 15 minut pěšky od našeho penzionu.
Nebo máme omezený počet privátních stání přímo v ulici před penzionem za 250,- Kč/1 noc vč. povolenky k vjezdu do pěší zóny. Jelikož se nacházíme v historické části města, vjezd pro auta je povolen v době od 15:00 do 10:30. Pouze v této době je možné vjet do centra města a vyjet z centra města. Prosíme tedy, abyste přizpůsobili čas Vašeho příjezdu a odjezdu těmto podmínkám.. Povolenku k vjezdu do pěší zóny je nutné si vyzvednout u nás v penzionu ještě před jízdou do centra města. Pokud tak neučiníte, hrozí Vám pokuta od městské policie.
Další informace ohledně parkování a dopravy: Parkování v mapě

POZOR navigace v centru města většinou nefungují, nacházíme se v pěší zóně. Prosím, zadejte do Vaší GPS cílový bod ulice Latrán např. Česká pošta Latrán 193 (tam začíná pěší zóna) a poté přepněte na pěší nastavení do ulice Parkán (naše ulice). Od 2.1. 2024 do 5.5. 2024 jesou tyto informace neaktuální. Na trase probíhá rekonstrukce mostu.

Autobus

Nejlepší spojení mezi hlavním městem Prahou (ostatními krajskými městy) a Českým Krumlovem je prostřednictvím expresní autobusové linky Student Agency (SA). Přímá linka do Českého Krumlova odjíždí ze zastávky Na knížecí (Anděl) a to 8 x denně vždy v 07:00, 09:00, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00 a 21:00. V období od 1.5. do 31.08. jezdí tato linka co Č.K. každou hodinu. Kvůli značné obsazenosti tohoto oblíbeného spojení je nutná rezervace předem na studentagency, kde lze zajistit i online rezervaci. Ostatní autobusové linky jsou zveřejněny na www.idos.cz.
Penzionek Olšakovský se nachází cca. 8 minut chůze od Autobusového nádraží Český Krumlov.

Vlak

Vlakové spojení je zveřejněno na www.idos.cz, Penzionek Olšakovský se nachází cca. 35 minut chůze od Vlakového nádraží Český Krumlov. Doporučujeme použít Taxi službu Krumlov Taxi tel.800 712 712.

Shuttle bus

Pro cesty do zahraničí zejm. Německa, Rakouska, Maďarska a na Slovensko doporučujeme využít Shuttle bus services, které provozují denní spojení mezi Českým Krumlovem a hlavními turistickými destinacemi ve výše uvedených zemích. Doporučujeme zejména: CK Shuttle www.ckshuttle.cz nebo Shuttle JiFi (shuttle-jifi@email.cz). Shuttle Bus Vás dopraví přímo do penzionu „door to door“.

Taxi

Krumlov Taxi tel.: 800 712 712.

Nejlepší spoje do Č.K. a zpět
Linz - Č.K. - Linz: CK Shuttle
Salzburg - Č.K. - Salzburg: CK Shuttle
Hallstadt - Č.K. - Hallstatt: CK Shuttle
Vídeň - Č.K. - Vídeň: CK Shuttle
Budapešť - Č.K. - Budapešť: CK Shuttle

*Více info na stránkách www.ckshuttle.cz